+38 (093) 617-91-25

График работы Call-центра:

ПН-ПТ 9:00 - 18:00

СБ-ВС выходной

Як правильно вибрати велосипед для дитини

А ви коли-нибудь зустрічали світанок в парку? 
А у компанії зі своїм сином чи дочкою на велосипедах? Уявіть, як ви неспішно проїжджаєте залитою сонцем доріжкою, а ваш малюк намагається вас обігнати. Ви спеціально уповільнюєте хід, а веселий крик вашого чемпіона чутний на весь парк... Ще б пак! Це його перша перемога!

Якщо ви дочитали до цього місця, значить вже задумались на тим, що необхідно купувати дитині велосипед. Справа за малим - вибрати такий велосипед, щоб дитина каталась на ньому із задоволенням. А ви б катались разом з ним, тренувались їздити все далі та А вы бы катались с ним вместе, тренировались ездить все дальше и пишались його успіхами! 
Купити дитячий велосипед в Києві - простіше за просте, значно складніше - правильно його вибрати.

Дитячий велосипед – що потрібно знати про вибір

По-перше, під час вибору необхідно врахувати вік, зріст та фізичний розвиток вашої дитини. Тобто, якщо ваше дитя в п'ять років виглядає на сім та вже по повній підкорює на сноуборді сніжні вершини, то скоріше за все, велосипед для нього повинен бути трохи іншим ніж у його однолітків.


Пам'ятайте, що дорослі велосипеди вибираються за розміром рами, а дитячі велосипеди - за розміром коліс.

Вік, зріст та розмір коліс


Зображення


Але ж таблиці не є єдиним та найважливішим способом обрати велосипед. Основний критерій вибору дитячого велосипеда - безпека та відповідність анатомічним особливостям дитини. Обравши розмір коліс згідно з таблицею, наступне - підібрати відповідну конструкцію рами таким чином, щоб стоячи обома ногами на підлозі, дитина не "сідала" на верхню трубу рами (безпечний зазор складає щонайменше 5 см). Також важливо, щоб дитина, сидячи в сідлі, вільно дотягувалась ногою до педалі в нижньому положенні. При цьому нога повинна повністю випрямитись та тиснути на педаль серединою ступні.

Важливо! - дитячий велосипед повинен підходити за зростом в даний момент.


Практичні батьки прагнуть купити велосипед "на виріст", тому дитині приходиться до нього "дорости". Внаслідок чого, дитина вчиться кататись на велосипеді, який їй не підходить, що не тільки незручно, але й небезпечно. Таке використання може відбити в дитини бажання кататись, а куплений велосипед буде стояти без діла. Тому краще під'їхати у велосипедний магазин разом з дитиною та вибрати велосипед, що буде відповідати за розміром, а щоб велосипеда вистачило на більший проміжок часу, регулювати за висотою руль та сідло.

Велосипеди бувають різні – для дітей дошільного віку та школярів


Зображення


Велосипеди для дітей дошкільного віку


Для зручності орієнтування можна провести аналогію з групами в дитячому садку: ясельна, середня та старша.


Ясельна група - це дитячі велосипеди та біговели для дітей до 2 років з розміром колеса 10"


Біговели відмінно розвивають відчуття рівноваги. Триколісний велосипед навчить дитину педалювати, кермувати та гальмувати.


Зверніть увагу, що триколісні велосипеди з ручкою зроблені скоріше для батьків, ніж для дитини. Навчитись на ньому їздити самостійно дуже важко через його громіздкість. Діти, які звикають до того, що велосипед їде, незалежно від того чи крутяться педалі чи ні, довше звикають до більш дорослих моделей.


Середня група - дитячі велосипеди, біговели для дітей від 2 до 4 років з розміром колеса 12"


ЗображенняЗображення

Чотириколісний велосипед, а точніше двоколісний з додатковими колесами - відмінний варіант для активних малюків старше 2 років. Важливо відрегулювати додаткові колеса таким чином, щоб велосипед був максимально стійким, а через деякий час їх можна буде зміщувати вище, щоб дитина краще відчувала рівновагу і вчилась її тримати. Гальмування на такому велосипеді здійснюється зворотнім ходом педалей (шатунів).


Деякі виробники роблять велосипеди з діаметром коліс 14", проте такі велосипеди користуються меншим попитом. Як показує практика, підприємливі батьки, вибираючи між колесами 14" та 16" вибирають велосипед побільше. Зрозумівши цю особливість, виробник велосипедів Trek розробив спеціальну систему під назвою Dialed Fit Specific Design. Програма передбачає, що всі розміри компонентів велосипеда підібрані не тільки під вік дитини, але й можуть рости разом з ним. В таких велосипедах надзвичайно просто налаштовується висота положення сідла, висота та нахил руля, проте і це не все.

Старша група - дитячі велосипеди для дітей від 3 до 6 років - розмір коліс 16"


Велосипеди на 16" колесах це збільшені копії велосипедів на 12" і так само в більшості мають додаткові бокові колеса, що забезпечує універсальність, безпечність та простоту керування. Також, на на додачу до ножних гальм, деякі моделі можуть мати ручні гальма, до яких діти досить швидко звикають.
Зображення

Пам'ятайте, що їздити без додаткових коліс більшість дітей здібні приблизно з 4 років. Починаючи з цього віку та до 8 років, у дітей розвивається координація рухів, сила та вправність.

Велосипеди для дітей шкільного віку
Перший клас - дитячі велосипеди для дітей від 5 до 8 років - розмір коліс 20"
На додачу до великих коліс у велосипедів починають з'являтись перемикачі швидкостей, ручні гальма (при відсутності ножних), амортизаціні вилки. Вони відмінно виглядають та мають значно вищу практичність.
Зображення
Середній шкільний вік - дитячі велосипеди для дітей від 7 до 13 років - розмір коліс 24-26"


Це вже практично дорослий велосипед малих розмірів. За комплектацією відповідає дорослим велосипедам початкового рівня.
Зображення

Перемикачі швидкостей


Найпростіші дитячі велосипеди, як правило, мають лише одну жорстко встановлену передачу швидкості. Однак у велосипедів з колесом 20" та більше існують моделі з перемиканням швидкостей. 
Чи доцільно вибирати велосипед зі швидкостями?


По-перше це залежить від мети використання, а також від здібностей малюка. Потрібно розуміти, що перемикання швидкостей надає ряд переваг у пересуванні по місцевості зі змінним рельєфом, однак вони фактично нівелюються при їзді по рівній поверхні. До того ж, якщо дитина не надто обережна зі своїми речами, багатошвидкісна трансмісія на її велосипеді може бути пошкоджена досить швидко, на відміну від одно-швидкісної, в якій немає чому ламатись.


Якщо для дитини цей велосипед перший, то для початку краще обрати якомога простішу конструкцію (без перемикання). Діти часто не звертають уваги на можливість перемикання та весь час їздять на найважчих або найлегших передачах, що може привчити до неправильного педалювання та спричинити проблеми з суглобами.
Однак якщо ви з дитиною плануєте активні поїздки з перепадами висоти і певні, що дитина до цього готова, обирайте велосипед з багатошвидкісною трансмісією.

Амортизація


На велосипеди з колесом більше 20" часто можуть бути встановлені амортизаційні вилки, які покликані зменшити труску та вібрацію під час їзди по нерівній місцевості, однак в багатьох випадках дана конструкція не є виправданою, по-перше через те, що маса амортизаційної вилки значно збільшує вагу велосипеда (по відношенню до жорсткої вилки), а для дитячого велосипеда це досить важливо. По-друге, на дитячі велосипеди, як правило, встановлюються вилки найпростішого рівня і деякі з них можуть просто не спрацьовувати під невеликою вагою вершника. Проте якщо дитина досить активна і готова до їзди по більш складній місцевості де присутні ями, коріння чи інші перешкоди амортизаційна вилка додасть зручності та керованості в небезпечних ситуаціях.

Хлопчик-дівчинка


Дитячі велосипеди мають досить умовний розподіл та особливих відмінностей у конструкції між ними немає. Принаймні, рами велосипедів для дівчат можуть бути дещо занижені або без верхньої труби. Проте, головною відмінною рисою частіше за все є колір та розмалювання, проте, скільки дітей, стільки й вподобань за кольором та улюбленими героями коміксів, тому віддайте перевагу у виборі кольору дитині.

Захист та безпека


Виробники дитячих велосипедів вже подбали про те, щоб дитина почувалась безпечно та комфортно на велосипеді.


Захист ланцюга - захистить не тільки сам ланцюг, а також ноги та одяг дитини. Ручки керма запобігатимуть зісковзуванню рук та забезпечать комфортне керування. Гострі краї болтів та гайок мають спеціальні заглушки, покликані надати безпечність дитині під час їзди.


Головна ваша задача - навчити дитину безпеці їзди.


Зображення

Важливо: привчайте дитину до безпеки з першої хвилини катання. Обов'язкова умова - наявність шолома на голові.


В першу чергу його вибір залежить від обхвату голови дитини, а завдяки можливості регулювання - шолом можна вибрати з запасом на майбутнє. І головне - шолом не повинен тиснути та заважати, тому обирайте шолом тільки разом із дитиною.

Щасливі діти - це ті, батьки яких розуміють всю важливість гармонійного розвитку дитини. Так, безумовно, музична школа та курси іноземної мови - це важливо, але так само, як і фізичний розвиток, оскільки - в здоровому тілі - здоровий дух.

 

Дата публикации: 16 Июн 2020

Отзывы

Отзывов нет

Товар добавленный в избранное

Для просмотра списка избранных товаров вам нужно

Товар добавлен в корзину

Продолжить покупки Перейти в корзину